Cenník markíz dostupný telefonicky, alebo e-mailom 7 dní v týždni.


Kvalita látok

Látky použité na všetky druhy tieniacich zariadení sú priamo navrhované a šité ku svojmu účelu. Sú odolné voči poveternostným vplyvom, farebne stále a spĺňajú aj triedu ohňovzdornosti - trieda DIN 4102 B1. Neobsahujú žiadne halogénové látky ani zlúčeniny dusíka. Dajú sa využiť aj ako translačné plochy na premietanie. Sú pevné, udržujú si dlhodobo stálosť tvaru a podľa želania klienta môžu disponovať niekoľkými vrstvami UV filtrov. Ich UV ochrana dosahuje hodnotu až 80%, čím sa líšia od neznačkových látok.

Všetky látky používané na tienenie, sú skúšané na tvrdosť, stálosť, odolnosť voči vode a UV ochranu za sucha a za dažďa. Ich UV faktor je meraný za nestálych možných podmienok (dážď, vlhkosť, vietor) čo znamená, že uvedený faktor dosahuje za stálych podmienok oveľa vyššie hodnoty. Neznačkové látky resp. látky, ktoré nie sú vhodné na tienenie z týchto dôvodov môžu viac ohroziť zdravie človeka. Prostredníctvom nich organizmus stráca prirodzenú ochranu a aj napriek zatieneniu vystavuje telo zvýšenej dávke UVB žiarenia. Za predpokladu, že budú používané dlhodobo, môžu spôsobiť aj vážnejšie chronické ochorenia kože.

Medzinárodné testovanie združenie pre aplikovanú UV ochranu UV Štandard 801 (Forschungsinstitut Hohenstein-Deutschland, Osterreichisches textilforschungsinstitut, (TESTEX), dermatologické laboratórium (Dermatologische Pravention(ADP)e.V.,Schweizer Krebsliga, CH-Bern) presne stanovujú podmienky a štandardy pre aplikovanú UV ochranu prostredníctvom textílií. Certifikát UV Štandard, priamo odráža kvalitu a nezávadnosť používaných materiálov a ich použiteľnosť v EÚ.