Cenník markíz dostupný telefonicky, alebo e-mailom 7 dní v týždni.

Poradenstvo

K spokojnosti zákazníka prispieva aj profesionálne poradenstvo, ktoré sa osvedčuje vo väčšine zákaziek, či už pri výbere typu markízy, spôsobu ukotvenia, výberu prípadných doplnkov, alebo farby látky. Preskúmajú sa možnosti montáže, zameria predpokladaný tienený priestor a vykalkuluje cena.

V priebehu dohodnutého termínu sa pripraví tieniace zariadenie k montáži. Dlhodobé skúsenosti našich pracovníkov prispievajú k zvýšeniu efektivity a estetickosti tieniaceho zariadenia. Je možnosť aj fotografickej vizualizácie do konečnej podoby, čím sa uľahčuje rozhodnutie.

Táto služba sa vykonáva na mieste uskutočnenia zákazky a poskytujeme ju bezplatne na území celého Slovenska

Splátkový systém Quatro

Našim zákazníkom ponúkame úhradu aj cez splátkový systém Quatro

Markízy sa čoraz častejšie stávajú nevyhnutným doplnkom terás, balkónov, okien a zimných záhrad. Aby markíza spĺňala očakávania je dôležité, aby bola vyhotovená z kvalitného materiálu.

Aké materiály sa používajú na vyhotovenie markíz a aké sú ich výhody - nevýhody?

Látky sú akrylové. Látka by mala byť vode odolná, stálofarebná, mala by byť impregnovaná voči plesniam a samozrejme by mala obsahovať UV filtre. Samotná konštrukcia markíz sa vyznačuje tvrdosťou a ľahkou váhou, čo vyplýva z charakteru tieniaceho zariadenia. Konštrukcie tieniacich zariadení sú z hliníka a ľahkých tvrdených plastov. Neobsahujú žiadne škodlivé látky a dobre znášajú aj väčšie tepelné rozdiely. Hliníková konštrukcia môže byť vyhotovená rôznych farbách. Oceľový nosný profil napomáha k stabilite markízy.

S akými rozmerovými obmedzeniami musia zákazníci pri výbere markizy počítať?

Pri výbere markízy berieme do úvahy rozmer priestoru, ktorý potrebujem prekryť, podľa toho sa rozhodujeme aký typ markízy je vhodný. Bežné výsuvné markízy sa robia do výsuvu 350 cm. Pri výsuve nad 350cm je už vhodné, keď sa markíza kotví do pevného betónového základu (Pre jej lepšiu stabilitu). Ak je potrebný väčší výsuv potom sa montujú markízy pergoly, ktoré majú pevnú a stálu konštrukciu ( sú najviac odolné voči poveternostným vplyvom ). Čo sa týka šírky markízy, Robí sa podľa potrieb. Max. šírky sú 10-12 m. Výsuvné markízy sa ovládajú ručne. Pri želaní zákazníka je možnosť markízu motorizovať. Jednoznačne sa odporúčajú motory s možnosťou ručného ovládania t.j. v prípade výpadku elekriky je možnosť ručného zvinutia. Pri motorickom ovládaní je možnosť výberu doplnkov ako je veterný senzor potom veterný spojený so svetelným senzorom, diaľkový ovládač. Veterný senzor chráni markízu pred silnejším vetrom. Svetelný senzor samočinne spustí vysunutie markízy v prípade, keď slnko intenzívnejšie svieti. Obidva senzory sa nastavujú podľa potrieb a lokalizácie zatieneného priestoru. Elektrické ovládanie je potrebné v prípade výbere senzorov. Markízy konštrukčné pergoly sa nemotorizujú.

Na základe akých kritérií doporučujete zákazníkom manuálne alebo elektrické ovládanie markízy (frekvencia používania)?

Záleží od náročnosti zákazníka. Ovládanie neovplyvňuje životnosť markízy. Iba ak by sme brali do úvahy vietor, ktorý keď dosahuje vysokú rýchlosť môže poškodiť markízu.

Pokiaľ má zákazník požiadavku na elektrické ovládanie, čo potrebuje mať k dispozícii?

(forma vývodu elektriky, potrebné parametre markíza sa napája na 220 V, Potrebný je trojžilový, alebo 4 žilový kábel. Motor sa ovláda buď na vypínač, alebo na diaľkové ovládanie. Zapájať motor by mal odborník.

Aký je cenový rozdiel medzi manuálnym a elektrickým ovládaním?

Elektronika sa pohybuje od 195 € záleží to aj od veľkosti markízy a od náročnosti zákazníka.

Ako správne zvoliť šírku markizy? Existujú nejaké zásady navrhovania veľkosti a typu markízy?

Dobré je, keď sa markíza robí presne na mieru, mame skúsenosti, že niekedy aj 10 cm chyba.. Zásady navrhovania typu 1.veľkosť priestoru, 2. lokalizácia, 3. účel 4. náročnosť zákazníka

Aké sú novinky v tejto oblasti na trhu?

Markízy sa neustále vylepšujú, či už dizajnovo, alebo kvalitatívne. Naša firma ponúka až 3 úrovne kvality markíz. Záleží na zákazníkovi ako sa rozhodne. Ale vždy platí za kvalitu sa platí viac, ale platíte raz.Najnovšou novinkou je markíza na 4 ročné obdobia, ktorá znesie 50 cm snehu a rýchlosť vetra do 100km za hodinu.

Ako je ich potrebné udržiavať?

Ošetrovanie markíz Látka markízy sa čistí - jemnou kefkou prípadne čistou vodou bez pridania chemických čistiacich prostriedkov .Pri ich používaní hrozí strata kvality látky (strata impregnácie proti vode a plesniam, poškodenie UV filtrovej ochrany). Látku nežehliť ! Neprať v práčke! Chemicky nečistiť!

K spokojnosti zákazníka prispieva aj profesionálne poradenstvo, ktoré sa osvedčuje vo väčšine zákaziek, či už pri výbere typu markízy, spôsobu ukotvenia, výberu prípadných doplnkov, alebo farby látky. Preskúmajú sa možnosti montáže, zameria sa predpokladaný tienený priestor a vykalkuluje cena. V priebehu dohodnutého termínu sa pripraví tieniace zariadenie k montáži.

Dlhodobé skúsenosti našich pracovníkov prispievajú k zvýšeniu efektivity a estetickosti tieniaceho zariadenia. Je možnosť aj fotografickej vizualizácie do konečnej podoby, čím sa uľahčuje rozhodnutie

Kvalitná tieniaca technika potrebuje k vlastnej montáži aj iné sprievodné technológie, ktoré zabezpečia jej kvalitu. Kotviace prvky sú absolútne bezpečnou časťou tieniaceho systému. Naši technici a montéri využívajú špičkovú technológiu ktorá zabezpečuje max. spoľahlivé ukotvenie.

Prosím, venujte nám pozoronosť. Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Svoj súhlas môžete vždy upraviť.

Potrebné súbory
Štatistické súbory

Odmietnuť