Cenník markíz dostupný telefonicky, alebo e-mailom 7 dní v týždni.

Kvalita látok

Látky použité na všetky druhy tieniacich zariadení sú priamo navrhované a šité ku svojmu účelu. Sú odolné voči poveternostným vplyvom, farebne stále a spĺňajú aj triedu ohňovzdornosti - trieda DIN 4102 B1. Neobsahujú žiadne halogénové látky ani zlúčeniny dusíka. Dajú sa využiť aj ako translačné plochy na premietanie. Sú pevné, udržujú si dlhodobo stálosť tvaru a podľa želania klienta môžu disponovať niekoľkými vrstvami UV filtrov. Ich UV ochrana dosahuje hodnotu až 80%, čím sa líšia od neznačkových látok.

Všetky látky používané na tienenie, sú skúšané na tvrdosť, stálosť, odolnosť voči vode a UV ochranu za sucha a za dažďa. Ich UV faktor je meraný za nestálych možných podmienok (dážď, vlhkosť, vietor) čo znamená, že uvedený faktor dosahuje za stálych podmienok oveľa vyššie hodnoty. Neznačkové látky resp. látky, ktoré nie sú vhodné na tienenie z týchto dôvodov môžu viac ohroziť zdravie človeka. Prostredníctvom nich organizmus stráca prirodzenú ochranu a aj napriek zatieneniu vystavuje telo zvýšenej dávke UVB žiarenia. Za predpokladu, že budú používané dlhodobo, môžu spôsobiť aj vážnejšie chronické ochorenia kože.

Medzinárodné testovanie združenie pre aplikovanú UV ochranu UV Štandard 801 (Forschungsinstitut Hohenstein-Deutschland, Osterreichisches textilforschungsinstitut, (TESTEX), dermatologické laboratórium (Dermatologische Pravention(ADP)e.V.,Schweizer Krebsliga, CH-Bern) presne stanovujú podmienky a štandardy pre aplikovanú UV ochranu prostredníctvom textílií. Certifikát UV Štandard, priamo odráža kvalitu a nezávadnosť používaných materiálov a ich použiteľnosť v EÚ.

Vlastnosti látok Sattler


 • Symbol potvrdzuje kvalitu každého vlákna.
 • Naše vysokokvalitné látky zaručujú maximálnu funkčnosť.
 • Brilantné farby s vysokou svietivosťou, farby sa nezmazávajú, ale žiaria mnoho rokov.
 • Najvyššia odolnosť voči UV žiareniu, a preto nedochádza k stratám pevnosti.
 • Vlákna sú odolné voči poveternostným vplyvom a výborne odpudzujú nečistoty a vodu.
 • Látky majú príjemný textilný charakter, sú priedušné a zaručujú stálosť svetla.


 • Tkanivo s príkladným charakterom.
 • Zodpovednosť a ekológia sa počíta.
 • Certifikácia podľa noriem ISO 9001:2008 a 14001:2004 ako aj OEKO-TEX® je pre nás samozrejmosťou. Všetky naše produkty spĺňajú požiadavky nariadenia REACH.


 • Perfektná a dlhotrvajúca ochrana vašej markízy s textilom easy CLEAN.
 • Každé jednotlivé vlákno je starostlivo pokryté ochrannou vrstvou. Táto špeciálne vyvinutá impregnácia zabraňuje prieniku vody, vlhkosti a nečistôt do vlákna a podporuje samočistiaci efekt.
 • Textílie na ochranu pred slnkom od spoločnosti Sattler majú:
  • vynikajúcu odolnosť proti špine a plesniam
  • vysokú odpudivosť vody
  • brilantné a odolné farby


 • Markízové látky Sattler výrazne znižujú interiérovú teplotu v tienených priestoroch.
 • V závislosti od použitej látky, okenných výplní, rozmeru presklených plôch a orientácie svetovej strany tieneného priestoru môže teplota v interiéri klesnúť aj o 6°C
 • S optimálne umiestnenou markízou sa v lete zvyšuje ochrana otepľovanie obytného priestoru. To znižuje spotrebu energie klimatizačného systému o viac ako 80%. Šetríte nielen energiu, ale v tienených priestoroch sa cítite oveľa lepšie, nehovoriac o ľuďoch so zdravotnými ťažkosťami.
 • Citlivosť ľudí na klimatizačné zariadenia je značne odlišná a tienenie pre mnohých z nich je prirodzenejšie.


 • Expozícia UV žiarenia sa v posledných rokoch výrazne zvýšila.
 • Čo mnohí nevedia: UV žiareniu ste vystavení dokonca aj v tieni!
 • S markíza z Sattler sa rozhodnete pre bezpečnú ochranu proti UV žiareniu. Koža človeka typu I, napríklad s červenými alebo blonďavými vlasmi, modrými očami a veľmi svetlou pleťou, má dobu samočinnej ochrany približne päť až desať minút. Ak sa táto osoba dlhodobo vystavuje nechránenému slnečnému žiareniu, môže riskovať nebezpečnú spáleninu.
 • Dokonca už aj s UV faktorom 40 sa 97,5% ožiarenia odráža a absorbuje.


 • Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť je zaručená.
 • Dáme vám 5-ročnú záruku na:
  • ochrannú funkciu,
  • trvanlivosť,
  • farebnú stálosť našich textílií.

Povolené chyby látok Sattler

Povolené chyby a možné nedokonalosti látok a markíz z pohľadu zákazníka.

Markízové látky sa vďaka používaným materiálom radia k vysoko výkonným výrobkom. Avšak vzhľadom na stav súčasnej výroby a požiadaviek na ochranu životného prostredia, sa látky môžu vyrábať len v obmedzenom rozsahu dokonalosti. Preto môže byť výrobca látok konfrontovaný so sťažnosťami zákazníkov týkajúcich sa určitých na pohľad nedokonalých spracovaní, ktoré sa môžu vyskytnúť aj napriek vysoko sofistikovaným výrobným a spracovateľským technikám.

Ak sa na výrobku vyskytne ktorá koľvek z uvedených chýb, potrebné je vedieť, že nemajú vplyv ani na účinnosť tienenia a ani nemenia žiadnu jeho hodnotu a v žiadnom prípade neobmedzujú použiteľnosť produktu.

Aby sa predišlo  nedorozumeniam v súvislosti s informáciami pre spotrebiteľov radi by sme vás informovali a upozornili na tieto vlastnosti.

Potrebné je podotknúť, že tieto odlišnosti sa vyskytujú naozaj len veľmi výnimočne.

Existujú látky, týka sa to najmä jednofarebných, ktoré sú citlivejšie na manipuláciu. Počas šitia či pri otáčaní, alebo skladaní sa môžu objaviť optické zlomy na látke. Na svetlých látkach sa objaví tmavý zlom a na tmavých látkach sa môže javiť ako svetlý zlom, alebo krčenie. Kvalitatívne hodnoty látky sa však týmto možným estetickým nedostatkom nemenia.


Zvlnenie látky sa najčastejšie objavuje pozdĺž šitia. Je to tým, že látka je zošitá zo 120cm širokých pásov a pri rolovaní sa v časti zošitia tvorí dvojnásobný nábal. Prejavuje sa to veľmi často krčením látky v tvare rybej kostry, alebo formy vaflí.

Zvlnenie, alebo krčenie sa môže vyskytnúť aj kvôli priehybu hriadeľa , či čelného profilu, ktoré tiež môže zvýšiť tento efekt. Môže byť závislé od sily pružín v ramenách, alebo aj ich usporiadaniu. Je to prirodzený fyzický jav.

Osobitným príbehom je vodná kapsa, ktorá sa môže vytvoriť v dôsledku nedostatočného odvodnenia strešného plášťa. Minimálny sklon markízy by mal byť 14°. Niekedy však ani dostatočný spád nemusí zabezpečiť dokonalé odvodnenie strešného plášťa. Existujú prípady keď prudký lejak, alebo silný proti vietor spôsobil hromadenie vody na markíze, alebo vodnú kapsu. V tomto prípade však už ide o trvalé poškodenie látky vplyvom počasia – tlaku vody a je nutná výmena celého a možno aj viacerých pásov.

Markíza sa zvyčajne udržiava takmer v trvalo napnutom stave pomocou aktívneho pružného systému. Švy a lemy fungujú ako výstuž, ale tiež podliehajú vysokej úrovni napínania. Ak sa markíza roluje, švy a lemy ležia navzájom nad sebou, čím ďalej zvyšujú tlak, ako aj napätie.

Švy a lemy sú v tomto stave stlačené a mierne sa aj splošťujú preto môže nastať zvýšenie dĺžky látky na okrajoch. To môže spôsobiť, že bočné lemy sa pri roztiahnutí markíza mierne zvlnia.

Prosím, venujte nám pozoronosť. Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Svoj súhlas môžete vždy upraviť.

Potrebné súbory
Štatistické súbory

Odmietnuť