Cenník markíz dostupný telefonicky, alebo e-mailom 7 dní v týždni.

Kde si zakúpiť markízu?

Zákazníci každoročne riešia dilemu či si dať slnečník, alebo markízu. Ak markízu tak potom kde si ju kúpiť?

Slnečníky sú iba cenovo najdostupnejším riešením tienenia. Ich výhodou je rýchla inštalácia a mobilita. K ich nevýhodám patrí malý tienený priestor, nestabilita už aj pri malom vetre, subtílna konštrukcia a lacná - najčastejšie teflónová látka, ktorá je proti slnečným lúčom absolútne neúčinná.

Ak ste sa už rozhodli pre markízu máte ju možnosť zakúpiť si ako hotovú v jednej z niektorých obchodných sietí, ktoré tento sortiment ponúkajú, alebo v niektorej výrobnej či montážnej firme.

Analyzujme si pre a proti v každej z možností.

Hotová markíza z obchodnej siete.

ODVOZ
Ak ste si markízu vybrali môžete si ju dať odviezť za poplatok, alebo si ju naložíte na vlastné auto ak máte strešný nosič. Ak ste ju šťastne dopravili domov z náradí budete potrebovať rebrík, meter, vodováhu, vŕtačku, vrták želaného rozmeru, vysávač, kotviaci a spojovací materiál, kladivo a možno uhlovú brúsku. K tejto pracovnej činnosti je dobré si zavolať na pomoc ešte nejakého známeho. Nie je to bezpodmienečné, ale v určitých fázach vie veľmi uľahčiť robotu. Ak ste všetko dobre zvládli za 2-3, alebo 5 hodín môžete markízu vyrolovať.
VÝHODY

dobrá cena a okamžitá dostupnosť. Tu asi aj končí radosť z nákupu.

PRIEBEH OBCHODU
Prídete do predajne (zaberie Vám to minimálne pár hodín)
ESTETIKA
Vo väčšine sa vyberá z farebne obmedzenej škály.
VEĽKOSŤ MARKÍZY
jeden z veľmi dôležitých detailov – rozmerovo je ešte obmedzenejší výber markíz. Medzi časté chyby patrí nevhodne zvolená veľkosť markízy, čo môže zapríčiniť spolu s nevhodne zvolenou montážnou výškou zatienenie iba minimálneho priestoru.
KVALITA MARKÍZY
Za sumu cca 300 € ste si kúpili markízu s ramenami vytvorených z valcovaného plechu a ľahkou konštrukciou, s látkou kde rôzne impregnácie + UV filter tiež absentuje. Často krát spomínam UV filter z toho dôvodu, lebo základnou myšlienkou tienenia je ochrana pred slnečnými lúčmi – UV žiarením ( zdraviu škodlivým). Ak budete mať šťastie markíza Vám poslúži možno aj 2 roky. Nebude mať už svoje pásiky tak žiarivé ako v prvé dni, ale sa bude aspoň zasúvať a vysúvať.
KÚPA A VÝBER SPOJOVACIEHO MATERIÁLU
V predajni by ste si mali vybrať ešte kotviaci materiál podľa materiálu nosnej steny na ktorú chcete markízu upevniť.
POZOR! VAČŠINA KOMPONENTOV K MARKÍZE ZAKÚPENEJ V OBCHODNÝCH REŤAZCOCH NIE JE VHODNÁ NA ZATEPLENÉ BUDOVY.
ODVOZ
Ak ste si markízu vybrali môžete si ju dať odviezť za poplatok, alebo si ju naložíte na vlastné auto ak máte strešný nosič. Ak ste ju šťastne dopravili domov z náradí budete potrebovať rebrík, meter, vodováhu, vŕtačku, vrták želaného rozmeru, vysávač, kotviaci a spojovací materiál, kladivo a možno uhlovú brúsku. K tejto pracovnej činnosti je dobré si zavolať na pomoc ešte nejakého známeho. Nie je to bezpodmienečné, ale v určitých fázach vie veľmi uľahčiť robotu. Ak ste všetko dobre zvládli za 2-3, alebo 5 hodín môžete markízu vyrolovať.
REKLAMÁCIA
Ak však nebudete mať šťastie a niečo sa nedajbože zlomí - pokazí ako to vyriešite¬? Ako si uplatníte reklamáciu? Zavoláte do konkrétnej predajne kde Vám povedia aby ste markízu doniesli. Ak Vám to súri urobíte to počas týždňa ak nie necháte to na sobotu. Ako to prebieha? Demontujete markízu. Najlepšie za pomoci niekoho. Trošku ju očistíte od prachu a možno by sa aj zabaliť zišlo. Naložíte na strešný nosič, upevníte – nie je to zanedbateľný úkon, že čím a ako. Markízu donesiete do predajne. Už vtedy nás premkne nepríjemný pocit pri pohľade na žiarivé farby vystavenej markízy na stojane a tej vyblednutej čakajúcej na svoj ďalší osud. Predavač Vám oznámi (najlepšie v strede júna), že termín na vybavenie reklamácie je zákonom stanovených 30 dní. Ak Vám reklamáciu uznajú je to fajn. Ak nie znovu si môžete kúpiť novú, markízu so žiarivými farbami s nápisom Teraz v akcii A kolotoč sa znova roztáča.

Ospravedlňujem sa za slová, ktoré sa možno niekoho dotkli, ale chcel som zvýrazniť to, že kupovať výrobok od neznámeho pôvodcu bez vyznačenia veternej odolnosti, UV ochrany a ostatných bezpečnostných prvkov je hazardom voči Vašej rodine, deťom a návštevám, ktoré usadíte pod markízou. Aj z týchto dôvodov odporúčam, aby ste si markízu kupovali u odborníka. Nemusí to byť práve tá najdrahšia. Dá sa v rozumných cenách či s montážou, alebo bez a s materiálovým zabezpečením.

Ak si kúpite markízu u odborníka nemusíte nikam chodiť. Vyhnete sa možným komplikáciám.

PRIEBEH OBCHODU
výber markízy presne na mieste montáže. Trvanie ? hod. – 1 hod. Z pohodlia domova si vybavíte obhliadku a poradenstvo priamo u Vás doma. Dostanete veľmi cenné rady ohľadom rôznych typov, možností, rozmerov, montážnej výšky, osadenia, dopadu slnečných lúčov. Ak sa vo Vašich podmienkach jednoduchá markíza nedá riešiť vedia Vám navrhnúť na mieru šitú – atypickú.
ESTETIKA
Katalóg látok ponúka cca 300 druhov farebných kombinácií. Môžete si ich naživo prirovnať k farbám na dome. Vejárik si môžete navrhnú sami – rovný, vlnitý..... V látke sú obsiahnuté UV filtre, sú impregnované voči nečistotám, plesniam a vode, sú stálofarebné.
VEĽKOSŤ MARKÍZY
presne na mieru. Maximálne využitie markízy a nezmenšovanie priestoru tienenia.
KVALITA MARKÍZY
Značkové látky, vyvinuté a vyrobené výlučne pre exteriérové tienenie. Impregnované voči vode, plesniam, nečistotám, v ktorých sú obsiahnuté UV filtre. Konštrukcia markíz hliníkovo- duralovej kompozície je povrchovo upravená proti korózií, kotviace prvky sú masívnejšie a z bezpečnostného hľadiska a odolnosti voči poveternostným vplyvom sú neporovnateľne stabilnejšie.
KÚPA A VÝBER SPOJOVACIEHO MATERIÁLU
odpadá. Pri obhliadke sa spisuje materiál nosnej steny a je súčasťou dodávky.
ODVOZ
odpadá, zabezpečuje firma. Je súčasťou dodávky.
REKLAMÁCIA
Kvalitné markízy majú väčšiu životnosť. Stabilnej markíze s kvalitným materiálovým zabezpečením a odbornou montážou, ktorá spĺňa všetky parametre modernej markízy sa poskytujú dlhšie záručné doby. V neposlednom rade, ak dôjde k poškodeniu markízy či už cudzím zavinením, alebo prírodnými živlami markízu je možné opraviť. Výhodou je že reklamácia a oprava markíz je rýchla. Okrem toho mnoho korektných firiem poskytuje aj údržbové služby a pozáručný servis.

Vo väčšine prípadov cenové ponuky už zahŕňajú aj montáž, čo nie je zanedbateľná položka ako materiálového zabezpečenia, tak aj dopravy na miesto montáže. Najmä ak bývate na vyšších poschodiach.

A v neposlednom rade môžete mať na stole konkurenčné ponuky, ktoré viete korektne porovnať a SPRÁVNE SI VYBRAŤ.

Prosím, venujte nám pozoronosť. Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Svoj súhlas môžete vždy upraviť.

Potrebné súbory
Štatistické súbory

Odmietnuť