Cenník markíz dostupný telefonicky, alebo e-mailom 7 dní v týždni.

Písali o nás

Keď je slnka priveľa - mojdom.zoznam.sk

Zdroj : mojdom.zoznam.sk

Leto je nádherné obdobie roka, ktoré mnohí radi trávia na svojich terasách. Dlhý pobyt na slnku však môže spôsobiť viac škody ako osohu. Preto je rozumné chrániť sa pred prílišnou intenzitou slnečných lúčov. Markízy môžu byť ideálnym riešením. Ich látka tieni, odráža slnečné svetlo, chráni a zároveň je i dekoračným prvkom. Svojím sfarbením a vzorom filtruje a zafarbuje svetlo, čím dodáva okoliu atmosféru, ktorá dokáže ovplyvniť aj vašu náladu ...


V tieni pod markízou - Pekné bývanie

Zdroj : byvanie.pluska.sk

Tešíte sa na letné posedenia na terase, no obávate sa dotieravých slnečných lúčov počas horúcich dní? Ukryte sa pod markízu. S jej výberom vám pomôžu nami oslovení odborníci. Aké kritériá ovplyvňujú výber manuálneho alebo elektrického ovládania markízy?

Výber závisí od náročnosti užívateľa a zvýšenia jeho komfortu. Problémom je nárazový vietor, ktorý môže markízu poškodiť. Ak bývate v oblasti s prevládajúcim veterným počasím, výhodnejšia je markíza s elektrickým pohonom a veterným snímačom. To sa pri silnom vetre postará o jej automatické zasunutie. Ďalšou výhodou elektrického ovládania je možnosť napojenia na svetelný senzor, ktorý samočinne vysunie markízu pri intenzívnejších slnečných lúčoch. Aj keď sa zákazník rozhodne pre elektrické ovládanie, je dobré mať aj možnosť ručnej obsluhy. Oceníte ju pri výpadku elektrickej energie.

Čo vyžaduje elektrické ovládanie markízy?
Potrebuje prívod 230 V na zapojenie ovládania, odkiaľ sa pripája motor markízy štvoržilovým káblom. Ak zvolíte rádiové ovládanie, postačuje 230 V prívod k motoru. Najnovšie vibračné veterné automatiky sú na batériový zdroj. Existuje už aj slnečný senzor s rádiovým ovládaním, ktorý sa napája solárnym článkom. Elektricky riadené markízy sa dajú obsluhovať aj diaľkovým ovládačom.

Aký je cenový rozdiel medzi manuálnym a elektrickým ovládaním?
Rozdiel ceny je len v elektronike. Pohybuje sa od 200 Eur v závislosti od zvoleného ovládacieho prvku či náročnosti užívateľa.

Aké zásady platia pri návrhu markízy?
Pri navrhovaní je potrebné zohľadniť veľkosť pries­toru, lokalizáciu s prihliadnutím na poveternostné podmienky, účel a náročnosť užívateľa.

S akými rozmerovými obmedzeniami treba počítať?
Konštrukčne kvalitnejšie systémy umožňujú vyrobiť markízu v šírke osem metrov so štvormetrovým výsuvom. Výrobcovia sa pri návrhoch riadia tabuľkami odporúčaného pomeru šírky a výsuvu. Väčší výsuv už pre väčšiu stabilitu vyžaduje pevnú konštrukciu uchytenú do podlahy.

Aké materiály sa používajú na výrobu markíz?
Čo sa týka textílií, najčastejšie sa používajú akrylové. Kvalitné akrylové tkaniny sú vodoodolné, farebne a tvarovo stále, obsahujú UV filtre a sú impregnované proti plesniam. V ponuke sú aj špeciálne látky tkané buď z polyesterového, alebo skleného vlákna s povrchovou úpravou PVC. Sú známe pod názvami Soltis či Screen. Ich prednosťou je väčšia svetelná priepustnosť pri minimálnej tepelnej priepustnosti. Konštrukcia sa vyrába z ľahkého tvrdeného hliníka alebo plastu. Oba nájdete vo viacerých farebných vyhotoveniach.

Je údržba markíz náročná?
Markízy nepotrebujú špeciálnu údržbu. V prípade zašpinenia sa dajú očistiť jemnou kefkou namočenou v čistej vode. Chemické čistiace prostriedky výrazne znižujú kvalitu textílie. Treba dať pozor, aby sa na látku nedostali nečistoty ako lístie alebo konáre. Ak by sa dostali do navinutej markízy, mohli by spôsobiť jej nerovnomerné navíjanie. Keď markíza zmokne, čo najskôr ju vysuňte a nechajte presušiť. V zimnom období s markízou nemanipulujte. Praktickým riešením je kazeta chrániaca zrolovanú tkaninu pred poveternostnými vplyvmi.


Najvyšší čas na markízu, u firmy Rolltherm - rimava.sk

Zdroj : www.rimava.sk

Markíza - synonymum pre príjemný chládok v čase prichádzajúcich letných horúčav či ostrých slnečných lúčov a zároveň vynikajúca ochrana pred čoraz škodlivejším UV žiarením. Rimavskosobotská firma Rolltherm je na markízy (a inú tieniacu techniku) absolútnym špecialistom. Svedčí o tom vysoká kvalita ponúkaných služieb, profesionálny prístup k zákazníkom ale hlavne najrýchlejšia dodávka a bezkonkurenčné ceny.

Pre “domácich” teraz navyše s mimoriadnou zľavou! “Zameranie a poradenstvo má u nás zákazník úplne zadarmo, hoci iné firmy si už v tejto fáze účtujú poplatky,” vysvetľuje pre Rimava.sk majiteľ spoločnosti Róbert Zagyi. Ako vzápätí dodáva, objednávku vybavujú skutočne promptne, zvyčajne do desiatich dní.

“Problémom nie sú ani atypické priestory, oblúky či stromy, ktoré sa na prvý pohľad môžu javiť ako prekážka,” vysvetľuje majiteľ. Okrem toho možno markízu (tak trochu netradične) spojiť so sušiakom na bielizeň, čo určite ocenia hlavne obyvatelia bytových domov. Kvalitný materiál je pre firmu Rolltherm samozrejmosťou.

“Na markízy s päťročnou zárukou sú použité látky rakúskej výroby, značky Sattler, ktoré sú odolné voči vode, obsahujú UV filtre a zároveň sú impregnované proti znečisteniu a plesniam,” priblížil Zagyi. Zákazník má pritom možnosť vybrať si z takmer stovky druhov látok s využitím najrôznejších farieb a vzorov, ktoré sa dajú perfektne zladiť s doplnkami na záhradný nábytok.

“Na výber máme niekoľko typov markíz, od výsuvných cez vyklápacie, stánkové, terasové až po tzv. pergoly a baldachýny, možnosti sú naozaj široké,” hovorí majiteľ. Podľa jeho slov sa pre dokonalé pohodlie a komfort dajú markízy doplniť aj o veterné, svetelné a dažďové senzory . V prospech spoločnosti nepochybne hovorí aj 14 rokov pôsobenia na trhu, bohaté skúsenosti a množstvo zákaziek, ktoré ročne počítajú na stovky. Markízy od firmy Rolltherm by ste už našli v Nemecku i vo Viedni, na slovenskej “pôde” napríklad pri viacerých obchodných a rekreačných centrách ako aj pri rodinných domoch mnohých známych hercov, politikov a športovcov.


MARKÍZY... - stavebnik.sk

Markízy sa, vďaka svojmu „poslaniu“ poskytovať ľuďom tieň pred nepríjemnou slnečnou páľavou, už niekoľko rokov tešia veľkej obľube u staršej i mladšej generácie. Rôzne typy modelov a prevedení ponúkajú možnosť širokého výberu skutočne pre každého. Výber záleží len od zákazníka, jeho vkusu, technických požiadaviek a požiadaviek na údržbu, preto sa výrobcovia snažia orientovať na individuálnu ochranu pred slnkom spojenú s dômyselnou technikou a tomu zodpovedajúce estetické cítenie jednotlivca. Markízy totiž nielenže poskytujú blahodárny tieň, ale dotvárajú aj architektonický vzhľad objektov a niekedy sa dokonca stávajú ich neoddeliteľnou súčasťou.

Ovládanie markíz je veľmi jednoduché, väčšina z nich sa totiž ovláda kľukou. Ak však máme v budove niekoľko markíz, je toto klasické ovládanie vhodné nahradiť motorickým ovládaním so spínačom alebo diaľkovým ovládaním. Nezriedkavo sú už markízy vybavené aj svetelným senzorom alebo časovým spínačom. Markízy sa podľa technického vyhotovenia, použitia a napríklad aj podľa spôsobu upevnenia delia na niekoľko druhov. Pevné markízy Konštrukcia pevných markíz je vyrobená zo špeciálnych hliníkových profilov a odliatkov rôznych tvarov a typov s kvalitnou povrchovou úpravou.

Typy povrchových úprav sa líšia vzhľadom na techniky používané konkrétnym výrobcom. Materiály použité na kryty markíz ( napr. PVC a akryl) majú zvyčajne vysoký lesk s sú odolné proti poveternostným vplyvom. Vyznačujú sa stálou farebnosťou, antistatickou úpravou a samozrejme vysokou životnosťou. Výrobcovia často volia ako poťahové látky krytu aj tkaniny z umelých vlákien. Sú vyrábané z nehorľavých materiálov a prechádzajú protiplesňovou úpravou. Pevné markízy nachádzajú svoje uplatnenie na balkónoch a lodžiách rodinných či obytných domov. Výsuvné markízy Sú vhodné na zatienenie výkladov, lodžií a terás- v prvom rade napríklad kaviarenských.

Výrobcovia ich vyvinuli tak, aby v prípade špatného počasia poskytli zákazníkom aj dokonalú ochranu pred vetrom a dažďom. Pokiaľ sa neobsluhujú kľukou, býva ich elektrický pohon (elektromotor) uložený v navíjacom valci a ovláda sa vypínačom. Prevedenie ich nosnej konštrukcie je robustné, výsuvné ramená sú vyrábané v rozličných dĺžkach a sú dostatočne pevné, aby dokázali zatieniť aj skutočne veľké plochy. Sklopné markízy Sú jednoduché ale odolné markízy, určené pre užšie balkóny a lodžie.

Často bývajú doplnené aj o možnosť zatienenia prednej strany pomocou podporných stĺpov, ktoré je možné ukotviť do zeme či podlahy. Takto poskytujú nielen dokonalú ochranu pred slnečným žiarením a slabším vetrom ale aj pred prípadnými zvedavými pohľadmi našich susedov. Tento typ markíz však môže dokonale poslúžiť aj na ochranu výkladov. Markízy s padacím ramenom Sú vhodné tak pre rodinné domy ako aj pre administratívne budovy. Sú modernou a praktickou protislnečnou ochranou a svojim ideálnym uhlom sklonu do 150° zaručujú vynikajúci výhľad. Kazetové markízy

Sú vlastne zdokonalením výsuvných markíz. V zrolovanom stave je totiž ich strešná tkanina kompletne ukrytá v kazete a tak je optimálne chránená pred prachom a nečistotou. Väčšina výrobcov využíva na výrobu kaziet hliník. Fasádové markízy Ich výrobcovia sa snažia o to aby harmonicky splývali takmer s každou fasádou. Sú vhodné hlavne na zatienenie zvislých a šikmých fasád, za čo vďačia vodiacim koľajničkám, ktoré sú schopné prispôsobiť sa priebehu tej ktorej fasády. Možné je aj ich použitie cez viaceré poschodia. Zvislé markízy Ich hlavným účelom je udržiavať príjemnú teplotu v miestnosti, ale mimo toho i chrániť pred slnečným žiarením i pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich či susedov.

Uplatnenie nájdu tak v bytových ako aj administratívnych priestoroch. So svojimi malými rozmermi krytu je vhodná obzvlášť v prípadoch nedostatočného priestoru, keď sa objekty vybavujú tieniacou technikou až dodatočne.


V tieni nielen markízy - www.tvojdom.sk

Zdroj: www.tvojdom.sk

Aj keď sa na letné teplé dni tešíme, v momente, kedy ortuť teplomera ukazuje tridsať stupňov Celzia, zatúžime po troške chládku… Ako ale vytúžený chládok vytvoriť, keď klimatizáciu nemáme a stolové vetráky osviežia minimálne? Najjednoduchším riešením je zatienenie okien – a to zvonka i z vnútra. Ešte skôr ako sa pustíme do jednotlivých možností, pripomeňme, že je nutné brať do úvahy stálofarebnosť materiálu, z ktorého je clona vyrobená. Znamená to, že mu každodenné priame slnečné žiarenie nebude škodiť, naopak ho zachytí, takže získame tieň a naviac ním utlmíme hluk. Vhodný je materiál s antistatickou úpravou, ktorá zaisťuje ľahšiu údržbu, samozrejmosťou sú konce, ktoré sa nepárajú.

Tienime zvnútra K bežnému zatieneniu okien patria záclony a závesy, ktoré zároveň zabraňujú priamemu pohľadu do miestnosti. Dávno odzvonilo ťažkým látkam, ponúkané sú materiály, ktoré vďaka novým technológiám neprepúšťajú dovnútra svetlo a fungujú ako tepelná izolácia. Dekór a farbu vyberáme s ohľadom na celkové farebné ladenie interiéru, pričom dbáme na to, aby zvolený vzor a odtiene dokresľovali celkový ráz zariadenia. Ak využívame závesy skôr ako dekoratívny prvok izby, potom sa vyplatí ich kombinovať so žalúziami. Rozoznávame vertikálne prevedenie, vhodné predovšetkým do kancelárií, ak je ale vyberané s citom, dokáže suplovať záves či niektoré deliace prvky. Používajú sa textilné lamely, ktoré by mali mať antistatickú úpravu a maximálne izolovať hluk.

Oknám ale mnohonásobne viac sluší prevedenie horizontálne. Žalúzie sú vyrábané z hliníka, ktorý je ponúkaný v širokej škále farieb, alebo z dreva, ktoré odpradávna navodzuje príjemnú atmosféru, v oknách naviac zvyšuje tepelnú izoláciu. Je k dispozícii z rôznych drevín, ktorých pôvod určuje zároveň i cenu výrobku (napr. teak). V poslednej dobe sa stále viac tešia obľube bežné textilné rolety, ktoré môžu byť i plizované, rozoznávame ich podľa spôsobu ovládania. To môže byť pružinové, retiazkové alebo elektrické. Obľúbené sú i rímske rolety. Je to niekoľko pravidelných horizontálnych dielov prichytených v koľajničkách pri strope a zemi, ktoré sa nezávisle od seba posúvajú. Vonku, a predsa v tieni Aj keď je na priamom slnku neznesiteľné teplo, predsa len si pod šírym nebom môžeme vytvoriť príjemný chládok. Vhodnou možnosťou sú výsuvné markízy, ideálne predovšetkým na terasách či nad sedením v blízkosti domu. Na ich výrobu sa používajú textílie, ktoré okrem štandardných vlastností musia byť opatrené vodeodolnou a protiplesňovou úpravou. Plnia teda zároveň funkciu slnečníka i dáždnika. Markízy sa vyrábajú v štandardných rozmeroch alebo na mieru, ovládajú sa rovnako ako rolety, pričom môžu byť doplnené o vlastný „rozum“. Ten myslí za užívateľa, a tak akonáhle vyjde slnko, markíza sa sama vysunie, v lejaku sa naopak schová.

Tí, čo nemajú možnosť markízu prichytiť k domu, môžu zvoliť klasický slnečník, ktorý je ponúkaný v rôznych veľkostiach, takže pod neho môžeme schovať i celý jedálenský stôl so stoličkami. Na trhu nájdeme i samostatné striešky, ktoré sa inštalujú na začiatku sezóny. Tvorené sú konštrukciou, ktorá sa kotví do zeme a tvorí základňu na pripevnenie tienidla. Klasika Tradičným vonkajším zatienením sú klasické drevené okenice, ktoré naviac v zimnom období fungujú ako tepelná izolácia. Inštalujú sa zvonku, ich funkciou je zvýšiť bezpečnosť domova a zároveň ho ochrániť pred slnkom. Okenice sa dodnes vyrábajú z dreva v kombinácii s nápaditým kovaním a ako inak než v bohatej škále odtieňov.

Dokumenty k stiahnutiu:


 Záhrada&bývanie PDF 0.60 MB
 Pekné bývanie PDF 0.25 MB

Prosím, venujte nám pozoronosť. Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Svoj súhlas môžete vždy upraviť.

Potrebné súbory
Štatistické súbory

Odmietnuť